راهنمای خرید گردو در 1400 از مشخصات و خواص تا قیمت آن

از کجا گردو بخریم؟/راهنمای خرید گردو

گردو به علت فواید و خواص بی‌شماری که دارد، همواره مورد توجه خانواده‌‌‌‌‌‌‌ها بوده است. از گردو در کنار نون و پنیر صبحانه گرفته تا کنار آجیل و خشکبار به عنوان تنقلات، استفاده می‌شود. طعم دلپذیر و خواص بی‌نظیر آن برای بدن باعث شده تا افراد آن را در کنار رژیم غذایی خود در قالب‌های مختلف قرار ‌دهند. از این رو راهنمای خرید گردو کمک می‌کند تا از بین انواع مختلف گردو، ریز یا درشت، پوست سخت و پوست کاغذی یا مغز گردو را براساس نیاز خود انتخاب کنید.

با توجه به اهمیت چگونگی خرید گردو ما در این مقاله می‌خواهیم نکات حین خرید گردو و راهنمای خرید گردو را به صورت کامل ارائه دهیم. اگر می‌خواهید حین خرید بهترین گردو را شناسایی و انتخاب کنید با ما همراه باشید. چون گردو بهترین خشکبار بازار ایران است.

نکات حین خرید گردو

با اطلاع از راهنمای خرید گردو می‌توانید انتخاب بهتری را انجام دهید و از خرید گردوی بی‌کیفیت بپرهیزید. ازاین رو حین خرید گردو به نکات زیر توجه کنید.

 • اگر هنگام خرید گردو نمونه شکسته شده آن قرار گرفته باشد و یا اجازه تست به شما از سوی فروشنده داده شود، می‌توانید از روی رنگ آن کیفیت را به صورت تقریبی تخمین بزنید. اگر گردو رنگ روشن و یکنواختی داشت باشد، به معنی تازه بودن است. گردو‌‌‌‌‌‌های تیره و کدر نشان از بی‌کیفیتی و طعم و مزه تلخ دارند.
 • بوی گردو از روش‌‌‌‌‌‌های مهم و کاربردی برای تشخیص گردو سالم از ناسالم است. هنگام خرید گردو مقداری را کف دست قرار دهید و آن را بو کنید، اگر بوی خوبی ندهد به معنی کهنه بدون آن است. برای افرادی که گردو مصرف کرده‌اند، بوی طبیعی و دل‌انگیز گردو آشنا بوده و نشان از تازگی و طعم دلپذیر آن دارد.
 • گردو در پوست تازه می‌ماند، بنابراین بهتر است گردو را همیشه با پوست خریداری کنید.
 • اگر اجازه تست داشته باشید، مقداری از گردو را مزه کنید. مزه آن باید به گونه‌ای باشد که تازگی و چربی را حس کنید، اما اگر کم‌ترین طعم تیزی یا تندی را احساس کردید از خرید صرف نظر کنید.

راهنمای خرید گردو با کیفیت

 • یک ویژگی گردو خوب گرد بودن آن است، زیرا گردو‌‌‌‌‌‌های بیضی و کشیده امکان داشتن پوست کلفت یا خورد شدن هنگام شکستن را دارند.
 • تعدادی گردو را کنار گوش خود گرفته و تکان دهید، گردو خوب هیچ گونه صدایی ندارد. اگر صدایی بشنوید احتمالا با گردو‌‌‌‌‌های پوچ رو به رو خواهید شد.
 • اگر می‌خواهید بدانید گردو پوست کاغذی است یا خیر، دو گردو را روی هم قرار داده و فشار دهید، اگر گردو شکسته شود نشان از کاغذی بودن آن دارد.
 • اگر بین خرید گردو با پوست یا مغز گردو شک دارید و همیشه هنگام خرید می‌پرسید که گردو بخریم یا مغز گردو باید بگوییم هنگام انتخاب مغز گردو باید به تازه بدون آن توجه ویژه‌ای نشان دهید. از این رو تکه‌ای از گردو را با انگشتان فشار دهید، اگر روغن از آن خارج شد به این معنی خواهد بود که گردو از کیفیت خوبی برخوردار است.

بهترین زمان خرید گردو تازه

مناطق مختلف کشورمان در زمان‌‌‌‌های مختلفی برداشت گردو را شروع می‌کنند، اما به صورت کلی برداشت گردو از اواخر شهریور ماه شروع می‌شود. به این ترتیب فصل پاییز، بهترین زمان برای خرید گردوی تازه و با کیفیت است. عرضه گردو معروف و محبوب تویسرکان با پوست از اوایل آبان ماه شروع شده و مغز گردو نیز با یک ماه تاخیر، از اوایل آذر روانه بازار می‌شود. البته برخی کشاورزان فروش مغز گردو را نیز از همان آبان ماه شروع می‌کنند، اما اگر گردوی مغز خشک مد نظر دارید یک ماهی صبر کنید تا مغز‌‌‌‌ها کاملا خشک شوند زیرا در این مدت و در طی فرآیند خشک شدن وزن مغز گردو کاهش می‌یابد.

اگر تمایل به خرید گردو با پوست سبز آن به صورت نوبرانه دارید، تقریبا در هر ماه از سال خصوص بهار می‌توانید آن را خریداری کنید. گردو‌های ‌تر در مهر ماه عرضه می‌شوند، بنابراین وزن بالایی هنگام فروش خواهند داشت. اگر به دنبال خرید اقتصادی هستید، از آبان به بعد که گردو‌‌‌ها خشک شده‌اند اقدام به خرید گردو نمایید.

از کجا گردو بخریم؟

تشخیص گردوی تازه و بامزه خوب کار ساده‌ای نیست. برخی فروشندگان سوءاستفاده گر گردو‌‌‌های پارسال را به اسم گردوی تازه می‌فروشند و یا حتی گردو‌‌‌های کهنه و تازه را با هم قاطی می‌کنند و با اسم گردو تازه می‌فروشند. برخی افراد قدم را فراتر می‌گذارند و از عدم شناخت مشتری نهایت سوءاستفاده را کرده و گردو خارجی را با اسم گردوی اصیل ایرانی به فروش می‌رسانند. با توجه به رشد تکنولوژی و ورود کسب و کار‌‌‌ها به فضای اینترنت، باعث شده است که گردو اصیل و باکیفیت از شهر‌‌ها و روستا‌‌‌ها به صورت مستقیم از فروشنده به مشتری ارسال شود و علاوه بر حذف واسطه‌‌‌ها، محصول باکیفیت و مطمئن به مشتری‌‌‌ها برسد.

فروشگاه مازولند یکی از بهترین سایت‌‌‌های فروش آنلاین گردو و خشکبار است که به صورت مستقیم انواع گردو را از بهترین باغ‌‌‌های گردو کشور در فصل خرید گردو خصوصا از شهر‌‌های سرکان و تویسرکان جمع‌آوری می‌کند و با اطمینان از کیفیت عالی آن به مشتریان ارسال می‌کند. مازولند کیفیت گردو‌‌‌های به فروش رسیده را تضمین کرده و در صورت عدم رضایت مشتری حتما آن را بررسی و پیگیری خواهد کرد.

از کجا گردو بخریم؟

 قیمت گردو در سال 1400

قیمت گردو تویسرکان

بیشترین تولید‌کننده گردو کشور را منطقه تویسرکان به خود اختصاص داده است. در این منطقه درخت‌‌‌های گردو کهنسال با قدمت زیاد به وفور یافت می‌شود. شغل اکثر افراد این منطقه و آبادی‌‌‌های آن باغداری گردو است. باتوجه به آب و هوای کوهستانی و خاک مناسب، گردو تویسرکان جزو بهترین گردو‌‌های ایرانی است. به دلیل کیفیت بالا گردوی تولید شده در این منطقه همیشه ارزش و قیمت بالاتری به نسبت سایر مناطق کشور دارد و به نوعی عیار سنجش کیفیت و ارزش سایر گردو‌‌‌های تولید شده محسوب می‌شود. بعد از تویسرکان گردو‌‌های منطقه کرمان به دلیل چرب بودن شناخته‌ شده است. قیمت گردوی تویسرکان در سال 1400 به شرح زیر است.

گردو صادراتی تویسرکان  140,000 هزار تومان
گردو با پوست سفید باکیفیت خوب 116,000 هزار تومان
گردو با پوست معمولی 106,000 هزار تومان
مغز گردو فله تویسرکان 5 کیلو 1,200,000 هزار تومان
مغز گردو درجه یک سفید 256,000 هزار تومان
مغز گردو متوسط 230,000 هزار تومان
مغز گردو فسنجانی / خورشتی 185,000 هزار تومان
مغز گردو دندانه (سفید) 210,000 هزارتومان

شکستن گردو در منزل

روش‌‌های مختلفی برای جدا کردن پوست سبز و شکستن گردو وجود دارد که می‌توان برای خارج کردن مغز گردوی سالم از آن‌ها استفاده کرد:

اگر می‌خواهید پوست سبز گردو را جدا کنید، بهترین راه حل را می‌توان صبر کردن تا جداشدن پوست آن معرفی کرد. اما اگر می‌خواهید پوست آن را سریع جدا کنید، با یک چاقوی تیز چند خط روی پوست گردو بیندازید و با چند حرکات چرخشی پوست را جدا کنید. می‌توانید برای سهولت کار گردو را در یک ظرف آب قرار داده و سپس پوست‌‌ها را جدا کنید.

برای شکستن گردو در منزل، گردو‌ها را درون یک جسم سخت قرار دهید و در آن را ببندید، با استفاده از یک جسم سخت مانند سنگ آن را به عقب و جلو حرکت دهید تا به راحتی پوست سبز گردو جدا شود. برای شکستن گردو‌های پوست سنگی، یک شب قبل از شکستن درون آب نمک خیس کنید، آب نمک سبب نرم شدن و نازک شدن پوست گردو سنگی می‌شود، سپس با چکش، سنگ یا هر وسیله سخت دیگر آن‌ها را بشکنید.

خرید گردو در 1400

جمع بندی

راهنمای خرید گردو به شما کمک می‌کند بتوانید گردو باکیفیت را تشخیص دهید و از خرید گردو‌های کهنه و با مزه تلخ و تند در امان بمانید. اگرچه بسیاری از مردم این مورد را جدی نمی‌گیرند و اقدام به خرید گردو از هر فروشنده و هر نوعی می‌کنند اما در آخر با دیدن کیفیت نامناسب و مزه بد آن نارضایتی‌هایی ابراز خواهند کرد. ویژگی‌های گردو خوب شامل موارد بسیاری است که ما سعی کردیم برخی از آن‌ها را برای شما شرح دهیم. تا بتوانید بهترین و باکیفیت‌ترین گردو را برای خانواده خود خریداری نمایید.

سوالات متداول

 • ارسال چند کیلو گردو به بالا رایگان است؟

ارسال سفارش بالای 2 کیلوگرم رایگان است و تحویل درب منزل است.

 • آیا قیمت گردو‌‌ها تخفیف هم دارد؟

بله ما به دلیل فروش مستقیم محصولات به نسبت بازار قیمت بهینه دارد ولی در شرایط و زمان های مختلف کمپین های تبلیغاتی تخفیف های ویژه داریم.

 • آیا داخل گردو‌‌ها مانند عکس سفیدند؟

بله ما تمام ویژگی های داخل عکس ها را تضمین و تطبیق عکس با محصول از تعهدات ماست

 • چطوری به شما اعتماد کنیم؟

ما علاوه بر کسب مجوزهای قانونی فعالیت های، فعالیت چند ساله ما و فروش بیش از 7 هزار کیلو محصولات کشاورزی و خشکبار ضامت تعهد ما به مشتریان ماست.

leila mohammadi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *