انواع آرد مناسب شیرینی پزی

انواع آرد مناسب شیرینی پزی

کسانی که حتی در شیرینی پزی مبتدی باشند، به خوبی می دانند که آردهایی که برای این منظور تولید و استفاده می شوند، تنها در یک یا دو نوع مشخص خلاصه نمی شود. شما با انواع مختلف آردهای مختلف مناسب برای شیرینی پزی آشنایی دارید؟

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، در دنیا به صورت سالانه حدود 20 نوع آرد مختلف تولید و عرضه شده و هر یک برای مصارف مختلفی استفاده می شود. شاید شما نیز جزو آن دسته افرادی باشید که آرد را تنها در همان آرد سفید به دست آمده از گندم آسیاب شده می بینید اما کافی است تنها یک بار تجربه درست کردن شیرینی های مختلف را داشته باشید تا بدانید که چنین نیست.

اگر یک بار برای درست کردن شیرینی خاصی در اینترنت جستجو کرده باشید، می بینید که قنادان حرفه ای و کسانی که شیرینی پزی می کنند، دسته بندی های جداگانه ای برای انواع آرد دارند. این آردهای مختلف، هر یک در موارد مختلفی استفاده شده و خواص، ویژگی ها و کاربردهای جداگانه ای دارند.

انواع مختلف آرد شیرینی پزی

آرد، یکی از مواد اولیه اصلی در تهیه کیک ها و انواع شیرینی است که برای کار با آن، باید اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید به درستی از آن استفاده کنید. در واقع، کیفیت نهایی شیرینی و کیک های مختلف تا حد زیادی به نوع آرد آن و آشنایی با نحوه استفاده از آرد بستگی دارد.

با ما در ادامه این مطلب از مازولند همراه باشید تا با بررسی انواع آردهای مختلف استفاده شده در شیرینی پزی، ببینیم که هر یک از آن ها چه کاربردهایی دارند.

انواع مختلف آرد شیرینی پزی

آردهای استفاده شده در شیرینی پزی، بسیار متنوع هستند و از هر کدام از آن ها برای تهیه نوع خاصی شیرینی استفاده می شود.

در ادامه، با انواع مختلف آرد شیرینی پزی، خواص، نحوه تولید و کاربردهای آن آشنا می شویم. آرد گندم، آرد نول، آرد برنج، آرد نخود و …، همگی از انواع آرد هستند که آن ها را به خوبی بررسی می کنیم.

آرد گندم

شاید رایج ترین و شناخته شده ترین نوع آردی که همه با آن آشنایی داریم، آرد گندم باشد. در واقع همه با شنیدن واژه آرد، به یاد همان آرد گندم تهیه شده از آسیاب کردن گندم خواهیم افتاد.

البته که این نوع آرد در تهیه بیشتر انواع نان و شیرینی ها کاربرد دارد.آرد گندم، با آسیاب کردن گندم تهیه شده و خود آن به چند نوع متفاوت دسته بندی می شود.

آرد گندم

تهیه آرد از گندم، از سالیان گذشته در بین مردم استفاده شده و و از دیرباز ماده اولیه در تهیه نان به شمار می رود.

نان، قوت غالب مردمان سراسر جهان از گذشته تا امروز بوده است به همین از ارزش بالایی برخوردار است.

انواع آرد گندم عبارت است از؛ آرد سفید، آرد جوانه گندم و آرد کامل گندم، که خود به انواع مختلفی نیز تقسیم می شود.

موارد استفاده از آرد گندم:

از آرد گندم، برای تهیه انواع نان، شیرینی و کیک ها استفاده می کنند.

شما می توانید برای تهیه انواع کیک وانیلی، کاکائویی، موزی، کیک هویج، کیک کشمشی، انواع نان لواش، نان سنگک، تافتون و … از آرد گندم استفاده کنید. همچنین در تهیه برخی شیرینی هایی مانند شیرینی نخودچی که از آرد نخودچی برای تهیه آن استفاده می کنند،

از آرد گندم برای بهتر شدن خمیر آن استفاده می شود.

آرد سوخاری

آرد سوخاری

آرد سوخاری را می توان از انواع مختلف آردهای تهیه شده از گندم دانست که از آن برای تهیه نان های مختلفی استفاده می شود. نان های باگت و ساندویچی، از انواع رایج نان های تهیه شده از آردهای سوخاری هستند.

البته که بعضاً از این نوع آرد در تهیه برخی شیرینی ها نیز استفاده می شود.

آرد قنادی

همان طور که نام آن مشخص است، این نوع آرد به طور اختصاصی برای استفاده در شیرینی پزی، تهیه می شود. آرد قنادی نیز از انواع مختلف آرد گندم است که بسیار نرم بوده و سبوس آن به طور کامل جدا شده است.

همچنین این آرد رنگ بسیار سفیدتری نیز دارد چرا که مقادیر مشخصی از پروتئین آن در طی فرآیند تهیه آرد، جدا می شود. این نوع آرد قنادی کمترین میزان گلوتن را داشته و مقادیر بالایی نشاسته دارد.

آرد سبوس دار

یکی دیگر از انواع مختلف آردهای گندم، آرد سبوس دار است که علاوه بر این که سبوس طبیعی آن جدا نشده، حتی گاهی سبوس اضافی نیز دارد. ارزش غذایی این نوع آرد بسیار بالا بوده و می توان از آن برای تهیه بیسکوییت و شیرینی های رژیمی استفاده کرد.

آرد نول

آرد نول

از آسیاب کردن گندم، آرد نول نیز تهیه می شود. تفاوت این نوع آرد، در این است که آن را از بخش آندوسپرم یا آردینه گندم تهیه می کنند. این آرد خواص بسیار زیادی داشته و به دلیل کیفیت بالا، بسیاری از قنادان از آن برای تهیه بیسکوییت و شیرینی های زیادی  استفاده می کنند.

آرد نخود یا نخودچی

دانه های نخود را می توان به صورت آرد درآورده و از آن برای موارد مختلف استفاده کرد. دانه مغذی نخود، خواص بسیار زیادی داشته و از آرد آن نیز به دلیل همین خواص بالا، استفاده های متعددی می شود.

یکی از معروف ترین استفاده های آرد نخود یا همان آرد نخودچی، در تهیه شیرینی های نخودچی است اما می توان در تهیه شیرینی های دیگری از آن استفاده کرد. آرد نخودچی، دارای مقادیر بالایی از مواد معدنی مانند منیزیم، فیبر و آهن است که همگی در بهبود عملکرد و سلامت قلب موثر هستند.

تمام این موارد باعث شده تا قنادان و شیرینی پزها از این نوع آرد استفاده کرده و آرد نخودچی را به خوردنی های مفید و خوشمزه تبدیل کنند.

آرد جو

جو، از دیگر غلات بسیار مقوی و پرفایده ای است که آن را از سالیان دور آسیاب کرده و به شکل آرد استفاده می کنند. جو و آرد حاصل از آن، منبع غنی از فیبر و کلسیم بوده و به بهبود سلامت عمومی بدن کمک می کنند.

امروزه می بینیم که کارخانجات مختلفی از آرد جو برای تهیه شیرینی و بیسکوییت های رژیمی استفاده می کنند. دلیل این امر نیز، نقش جو و مصرف آن در پیشگیری از بیماری هایی مانند چاقی مفرط و دیابت است که حتی می تواند در پیشگیری از بیماری های قلبی نیز موثر باشد.

نان های جو نیز در اشکال مختلفی تهیه شده و افراد زیادی آن را جایگزین نان های معمولی مصرفی خود کرده اند.

آرد ذرت

از ذرت خام نیز می توان یک نوع آرد بسیار مقوی و پرکاربرد را تهیه کرد. معمولاً آرد ذرت مانند آرد های تهیه شده از گندم و یا آردهای دیگر، نرم نیست و انواع مختلف آن، درصدهای مختلفی از زبری را دارد. رنگ این نوع آرد نیز کمی با آردهای دیگری که می شناسیم، متفاوت است.

آرد ذرت

به طور معمول، آرد ذرت را در تهیه شیرینی های شربتی می توان استفاده کرد البته می توانید اگر زبری این نوع آرد را دوست ندارید، نشاسته ذرت را جایگزین این آرد کنید. آرد ذرت، از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار بوده و مصرف آن بسیار مفید است.

آرد برنج

از برنج سفید نیز می توان یک نوع آرد بسیار پرکاربرد تهیه کرد. آرد برنج، بعد از آرد گندم یکی از پرکاربردترین انواع آردها است که حتی می توان این دو را با هم جایگزین کرد.

استفاده از آرد برنج به جای آرد گندم، به دلیل نداشتن گلوتن در این آرد است که از ضرر گلوتن روی دستگاه گوارش جلوگیری می کند. همچنین وجود درصد بالای فیبر موجود در این نوع آرد، به بهبود عملکرد سیستم گوارش کمک می کند.

آرد برنج بسیار ساده تر هضم شده و حتی کبد را تقویت می کند. آرد برنج تهیه شده از برنج های قهوه ای نیز بسیار استفاده شده و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است.

شما می توانید از آرد برنج برای تهیه دسرهای مختلفی مانند فرنی، انواع شیرینی مانند نان برنجی و حتی به عنوان مکملی برای آردهای دیگر در تهیه انواع شیرینی های دیگر استفاده کنید.

این نوع آرد، علاوه بر طعم قوی برنج، عطر خوشبو آن را نیز داشته و به همین دلیل شیرینی های درست شده از آن، بسیار خوش طعم و بو هستند.

آرد سمولینا (ایرمیک)

شاید نام آرد سمولینا را به طور اختصاصی در میان ترکیبات انواع ماکارونی دیده باشید. این نوع آرد، از  گندم دوروم تهیه شده و می توان آن را در بین آردهای گندم دسته بندی کرد.

آرد سمولینا حاوی مقادیر زیادی ویتامین ها، آنتی اکسیدان و پروتئین ها بوده و به همین دلیل خاصیت و ارزش غذایی ماکارونی را بالا می برد. همچنین می توان از این آرد برای تهیه برخی دسرها و یا حلوا مورد استفاده قرار داد.

آرد سوجی

آرد سوجی در واقع همان آرد سمولینا است که در شمال هندوستان آن را به این اسم می شناسند.

آرد جوانه ها

آرد جوانه ها

آرد جوانه در واقع تنها در یک نوع خلاصه نمی شود بلکه شامل تمام آردهایی است که از جوانه دانه هایی مانند جو، گندم و … تهیه می شود. این نوع آردها بسیار مقوی بوده و ارزش غذایی بالایی دارند.

این نوع آرد را نیز می توان به عنوان مکمل آردهای دیگر در درست کردن انواع کیک، شیرینی، دسر و حلواها استفاده کرد. از آن جایی که این آرد بسیار مغذی است، نباید در مصرف آن زیاد افراط کنید و همان استفاده به عنوان مکمل را ترجیح دهید.

در آرد جوانه، انواع مواد معدنی مانند منیزیم، آهن، انواع ویتامین، کلسیم و … وجود دارد.

آرد هفت جوانه

آرد هفت جوانه را می توان به عنوان مغذی ترین و مقوی ترین نوع آرد در نظر گرفت چرا که در تهیه آن، از جوانه هفت نوع دانه خوراکی  استفاده شده است. معمولاً از این آرد نیز به تنهایی زیاد استفاده نکرده و مصرف آن به عنوان مکمل همراه آردهای دیگر، بیشتر است.

بسیاری این آرد را به عنوان آرد مولتی ویتامین می دانند که یک منبع غنی از مواد معدنی، کلسیم و آهن است. از آرد هفت جوانه در تهیه شیرینی های رژیمی، دسرهایی مانند فرنی، حلوا و … استفاده می کنند.

البته ظار این آرد کاملاً با آردهای دیگر متفاوت بوده و حتی ممکن است بسیاری افراد به همین دلیل آن را نپسندند.

آرد بدون گلوتن

بسیاری افراد به دلیل مشکلات گوارشی نمی توانند از آردهای دارای گلوتن و خوراکی های تهیه شده از آن استفاده کنند. آردهای بدون گلوتن، درصد بسیار کمی از این ماده را دارند و به همین دلیل از آن ها برای تهیه انواع کیک و شیرینی های بدون گلوتن استفاده می شود. همچنین نان های بدون گلوتن نیز از این نوع آردهای تهیه می شود.

سخن نهایی

انواع مختلفی از آردهای متفاوت برای تهیه نان، شیرینی و … استفاده می شود که شناخت آن ها و اطلاع از ویژگی و کاربردهای آن، برای همه ما و به خصوص قنادان و نانواها مفید است. در این مقاله، به طور کامل به معرفی انواع آرد و کاربردها و نحوه تهیه آن پرداختیم.

 

leila mohammadi
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • مریم ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۷ ق٫ظ

    آرد گندم رایج ترین و شناخته شده ترین نوع آردی که همه با آن آشنایی داریم و از دیر باز به عنوان مواد اصلی خمیر برای تهیه ی نان شناخته شده است.در دنیا به صورت سالانه حدود 20 نوع آرد مختلف تولید و هر کدام برای مصارف مختلفی استفاده می شود.آرد سفید، آرد جوانه گندم و آرد کامل گندم، انواع مختلف آرد هستند که خود نیز به انواع مختلف دیگری نیز تبدیل می شوند که شناخت این تفاوت ها برای همه ی ما و نانوا ها و قنادها و همچیثن آشپزها می تواند مفید باشد.

  • سرور محمدی ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۶ ق٫ظ

    آرد پودری است که از آسیاب کردن غلاتی مانند گندم و جو و نشاسته بدست می آید.شاید وقتی از آرد صحبت می کنیم همه ی ما آرد نان و آرد شیرینی را در ذهن خود تصور کنیم و اصلا فکرش را هم نکنیم که حدود 20 نوع آرد از جمله آرد ذرت، آرد برنج،آرد جو،آرد هفت جوانه،آرد سوجی، داریم که با توجه به نوع آن برای انواع پخت و پز از جمله نان لواش،نان فانتزی ،شیرینی،چاشنی غذاها و … استفاده می شود.آرد های شیرینی بسیار متنوع هستند و از هر کدام برای نوعی شیرینی استفاده می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *