بهترین عسل دنیا در کدام کشور تولید می شود؟

بهترین عسل دنیا

از زمان‌های گذشته عسل به‌عنوان کالایی لوکس و کاربردی استفاده می‌شده شواهد به‌جامانده بر روی غارها نشان‌دهنده قدمت آن است درگذشته افراد برای هدیه دادن از آن استفاده می‌کردند و اولین کاربرد آن به‌عنوان شیرین‌کننده طبیعی کاربرد داشت و بعدها دریافتند که عسل دارای خواص زیادی است که می‌توانند برای درمان بیماری‌ها از آن استفاده کنند و در طب سنتی هم تا به امروز کاربردهای فراوانی دارد.

شرایط آب‌وهوایی بر کیفیت عسل تأثیر به سزای دارد و کشورهای مختلفی همچون چین، آمریکا، ایران و ترکیه از مهم‌ترین کشورهای تولیدکننده عسل در دنیا هستند این کشورها با توانایی بالایی که در تولید عسل داشته‌اند توانسته به صادرات عسل نیز اقدام کنند در ادامه با مازولند همراه باشید که بیشتر در مورد کشورهای تولیدکننده و بهترین عسل دنیا بیشتر بدانید.

بهترین عسل دنیا در فروشگاه مازولند

بهترین عسل دنیا در کدام کشورها تولید می‌شود؟

عسل در کشورهای مختلف به دلیل داشتن خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدباکتری که دارد از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است و مردم به‌عنوان ماده‌ای خوشمزه و سرشار از خاصیت آن را می‌شناسند و استفاده می‌کنند. کشورهای که در زیر به آن اشاره می‌شود از جمله بهترین‌ها در زمینه تولید عسل هستند.

  • ایران:

کشور ایران یکی از کشورهای برتر در زمینه تولید عسل است که توانسته آن را به کشورهای دیگر صادر کند و به‌عنوان چهارمین کشور تولیدکننده عسل شناخته می‌شود و افراد مختلف به کار زنبورداری مشغول هستند که با تلاش در این زمینه از بهترین عسل‌ها را تولید می‌کنند و به کشورهای افغانستان، ترکیه، هند و مالزی صادرات دارد. از بهترین نوع عسل می‌توان به عسل زرشک و عسل عناب اشاره کرد که در مناطق خراسان جنوبی به‌وفور یافت می‌شود.

  • چین

کشور چین با تولید بهترین عسل در کشور در رتبه اول قرار دارد و سالانه 650 هزار تن عسل تولید می‌کند هرچند که برخی از عسل‌های تولید شده از کیفیت خوبی برخوردار نیست و مقدار کمی از عسل تولید شده کیفیت خوبی را دارد و شاید همین نکته بتواند به صادرات آن لطمه بزند.

  • آمریکا

این کشور که به‌عنوان یکی از ده کشور برتر در زمینه تولید عسل قرار دارد و با تولید سالانه 75 هزار تن عسل باکیفیت جایگاه خوبی را به دست آورد و به کشورهای برزیل، هند، کانادا، ترکیه و ویتنام صادرات دارد.

  • روسیه

روسیه با دارد بودن بهترین و باکیفیت‌ترین عسل در دنیا و تولید آن به میزان 95 هزار تن به کشورهای عربستان، اسپانیا و آمریکا صادرات دارد و به اقتصاد این کشور کمک شایانی می‌کند.

  • مکزیک

مکزیک از جمله بهترین‌ها در زمینه تولید و صادرات عسل است این کشور به‌قدری در این زمینه پیشرفت داشته که حتی به کشور چین هم که خود یکی از بهترین‌ها در زمینه تولید عسل هست صادرات دارد این کشور قدمت زیادی در تولید عسل دارد و سالانه 40 هزار تن صادرات عسل باکیفیت به کشورهای خوب دنیا دارد.

  • ترکیه

این کشور که جز دومین کشور تولیدکننده عسل است که یکی از گران‌ترین و باکیفیت‌ترین‌ها عسل‌ها را دارا است و شیرین‌ترین عسل دنیا از این کشور به دست می‌آید و به میزان 115 هزار تن سالانه تولید دارد.

با کیفیت ترین عسل دنیا در فروشگاه مازولند

سخن آخر:

همان‌طور که در این مقاله بیان شد کشورهای مختلفی در زمینه تولید و صادرات عسل موفق شده‌اند و توانسته‌اند به اقتصاد کشور خود کمک کنند مصرف روزانه عسل سلامت شما را تضمین می‌کند و در درمان بیماری‌های زیادی به شما کمک کند.

کشورهای که در بالا به آن اشاره شد رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص داده‌اند و تا به امروز هم توانسته جایگاه خود را در زمینه تولید بهترین عسل حفظ کنند. شرایط آب‌وهوایی در کیفیت و نوع عسل تأثیر زیادی دارد به همین جهت کشورهای چون ایران در مناطق مخصوص عسل‌های متنوع و با کیفیتی توسط زنبورداران تولید و به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

dmyasemi dmyasemi12
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *