تاثیر مصرف عسل بر دیابت افراد در 4 دقیقه+پاسخ فوری

مصرف عسل بر دیابت

مصرف عسل بر دیابت افراد

اگر دیابت نوع 2 دارید یا در معرض خطر بالای ابتلا به آن هستید، ممکن است شنیده باشید که احتمالا عسل برای شما بهتر از سایر شیرین کننده ها است. اگرچه عسل ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد،

اما همچنان منبع قند و کربوهیدرات های ساده بوده و اگر دیابت دارید، باید کربوهیدرات های خود را (به خصوص در صورت مصرف انسولین) در طول روز بشمارید. بنابراین لازم است در مورد نحوه استفاده از انواع عسل در رژیم غذایی خود آگاهی داشته باشید. به همبن خاطر در این مقاله در مورد تاثیرمصرف عسل بر دیابت صحبت می کنیم.

دیابت یک بیماری است که با افزایش بیش از حد گلوکز خون یا سطح قند خون مشخص می¬شود. به همین دلیل، افراد مبتلا به دیابت باید مراقب دریافت کربوهیدرات خود باشند و برای کمک به کنترل سطح قند خون خود، کنترل کنند. به عنوان یک کربوهیدرات، انتظار می‌رود که مصرف عسل بر سطح قند خون تأثیر بگذارد. با این حال، در مقایسه با سایر قندها، ممکن است تأثیر کمتری داشته باشد.

برخی مطالعات نشان داده اند که عسل نسبت به سایر قندها واکنش انسولین بیشتری را تحریک می کند. به همین دلیل، برخی افراد حدس می زنند که عسل در واقع برای افراد مبتلا به دیابت مفید است و حتی ممکن است از دیابت جلوگیری کند.
تحقیقات کلی در مورد این موضوع متناقض بوده است و پژوهش های بیشتری با کارآزمایی های بالینی بزرگتر و طولانی مدت مورد نیاز است. شواهد قابل‌توجهی از مطالعات تجربی نشان می‌دهد که عسل ممکن است در مدیریت دیابت مفید باشد. از مزایای آن می توان به کنترل بهتر وضعیت هیپرگلیسمی، محدود کردن سایر اختلالات متابولیک و کاهش اثرات مضر روی اندام های مختلف در اثر عوارض دیابت اشاره کرد.

درمان دیابت با عسل

عسل یک شیرین کننده طبیعی است که توسط زنبورهای عسل از شهد تهیه می شود. عسل منبع کربوهیدرات است. این کربوهیدرات ها بیشتر از گلوکز و فروکتوز که قندهای ساده هستند به دست می آیند. این ماده عمدتاً از آب و دو قند فروکتوز و گلوکز تشکیل شده است که بین 30 تا 35 درصد گلوکز و حدود 40 درصد فروکتوز است.

اجزای باقیمانده، قندهای دیگر و مقدار کمی (حدود 0.5٪) ویتامین¬ها، مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، روی و آنتی اکسیدان¬ها هستند. در مقایسه، شکر سفید (سفید) سنتی یا ساکارز از 50٪ گلوکز و 50٪ فروکتوز تشکیل شده است. شکر سفید حاوی 13 گرم کربوهیدرات در هر قاشق غذاخوری و بدون ویتامین و مواد معدنی است.

هر قاشق غذاخوری عسل شامل مواد زیر است:
• 64 کالری
• 17 گرم شکر
• 17 گرم کربوهیدرات
• 0.06 گرم پروتئین
• 0.04 گرم فیبر

عسل دارای شاخص گلیسمی (GI)کمتری نسبت به قند است. شاخص گلیسمی نشان می¬دهد که یک کربوهیدرات با چه سرعتی سطح قند خون را افزایش می¬دهد. عسل دارای نمره GI58 و قند دارای GI60 است. این بدان معناست که عسل (مانند همه کربوهیدرات ها) قند خون را به سرعت افزایش می¬دهد، اما نه به سرعت قند. با این حال، تفاوت زیادی وجود ندارد.

در یک مطالعه کوچک بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و بدون دیابت، محققان دریافتند که عسل در مقایسه با ساکارز تأثیر کمتری بر قند خون در همه شرکت کنندگان دارد. عسل همچنین سطح پپتید C شرکت کنندگان را افزایش می دهد.

 پپتید C ماده ای است که همراه با انسولین در لوزالمعده ساخته و آزاد می شود. سطح طبیعی پپتید C نشان می دهد که بدن در حال تولید انسولین کافی است.

به طور کلی، در صورت داشتن دیابت، جایگزین کردن شکر با عسل هیچ فایده ای ندارد، زیرا قند خون شما را به روش¬های مشابهی تحت تاثیر قرار می دهد.

مانند هر شیرین کننده دیگری، شما باید در مصرف عسل نیز به دلیل توانایی آن در افزایش سطح قند خون اعتدال را رعایت کرده و از عسل در قالب بخشی از یک رژیم غذایی سالم استفاده نمایید و اگر دیابت شما به خوبی مدیریت نمی شود، بهتر است مصرف عسل خود را محدود کنید.

دیابت را با عسل درمان کنید

عسل در حد اعتدال ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد، زیرا اثر گلیسمی کمتری نسبت به شکر سفید دارد. با این وجود، اگر دیابت دارید، قبل از افزودن عسل به رژیم غذایی خود، حتما با مربی دیابت، پزشک یا یک متخصص تغذیه که در دیابت تخصص دارد، مشورت کنید.
کارشناسان توصیه می‌کنند که افراد مبتلا به دیابت از تمام غذاهای حاوی قند اضافه شده خودداری کنند. اکنون برخی می گویند که خوردن آن ها در مقادیر کم به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم اشکالی ندارد.

اما اگر انسولین مصرف می کنید، شمارش تعداد کربوهیدرات هایی (از جمله عسل) که هر روز مصرف می کنید بسیار مهم بوده و به شما در تعیین دوز صحیح انسولین مورد نیاز کمک می کند.

ریسک های مصرف عسل بر دیابت

از آنجایی که عسل شیرین‌تر از شکر سفید است، برای بدست آوردن همان شیرینی، لزوما نیازی به استفاده از آن ندارید. بهتر است هنگام خرید عسل، مطمئن شوید که عسل دارای قند اضافه نباشد.

عسل خام معمولاً فرآوری نشده است و قند اضافه ندارد اما ممکن است دارای مقادیر کمی گرده باشد. به همین خاطر عسل طبیعی به دلیل نداشتن فراوری های اضافی و تغییر ساختار عسل برای افرادی دیتابتی گزینه مناسب تری است که با خرید عسل مازولند می توانید از کیفیت آن مطمئن شوید.

سخن نهایی

کارشناسان در مورد اینکه آیا عسل انتخاب خوبی برای افراد مبتلا به دیابت است یا خیر، اتفاق نظر ندارند. تحقیقات نشان می دهد که عسل دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. این ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت که اغلب سطوح بالاتر التهاب در بدن خود دارند، مهم باشد.

اما بسیاری از غذاها آنتی اکسیدان ها را بدون افزایش قند خون تامین می کنند. بنابراین قطعاً برای دریافت این مواد مغذی به عسل نیاز نداشته و گزینه های بهتری وجود دارد.
بسیاری از تحقیقات در مورد دیابت و عسل بر روی حیوانات آزمایشگاهی و افراد انجام شده است. از آنجایی که آزمایش‌های مربوط به عسل و دیابت در بهترین حالت نتایج متفاوتی داشته و شامل گروه‌های کوچکی از افراد می‌شود، تحقیقات بیشتری برای دانستن اینکه چه مقدار عسل برای افراد مبتلا به دیابت بی‌خطر است، مورد نیاز است.

dmyasemi dmyasemi12
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *