خرید کشک

فیلـتر

نمایش یک نتیجه

خرید کشک

کشک یکی از انواع مختلف محصولات لبنی است که به واسطه طعم عالی و خواص بی نظیر آن، بسیار در بین مردم محبوب است. از سالیان دور تاکنون، ایرانیان کشک را از ماست و یا دوغ غلیظ شده گرفته و در انواع غذاها و یا موارد مصرفی دیگری، استفاده می کردند. یکی از نکات جالبی که در مورد کشک وجود دارد، این است که درست مثل دوغ تنها در ایران تولید شده و بیشتر ایرانیان از آن استفاده می کنند. علاوه بر طعم عالی  و متناسب با ذائقه ما، این محصول همچنین خواص بی نظیری نیز دارد. ما همواره کشک را به عنوان یک منبع غنی از کلسیم می شناسیم. حتی بسیار دیده ایم که به کودکان توصیه می شود از کشک خشک استفاده کنند تا به رشد و استحکام استخوان های بدن­شان کمک کند. کشک خشک نیز، از جمله محصولات ما در مازولند است.

همچنین این ماده غذایی منبع سرشاری از فسفر و پروتئین بوده و به همین دلیل در بین ورزشکاران نیز بسیار محبوب است. اما کشک از چه چیزی درست می شود؟ همان طور که گفتیم، کشک یک ماده لبنی و از فرآورده های شیر است. از قدیم تا به حال، مردم کشک را از ماست یا دوغ جوشانده و غلیظ شده می گرفتند و سپس یک ماده خمیری سفید رنگ به دست می آمد که آن را خشک می کردند. البته امروزه کشک های پاستوریزه نیز موجود است که در کارخانه ها و به شکل مایع تولید شده و آن را مستقیماً از شیر می گیرند.

انواع کشک و خرید آن

علاوه بر کشک مایع و کشک خشک، انواع کشک های مختلف دیگری نیز وجود دارد که توسط مردم مناطق مختلف به شیوه های متفاوتی تهیه می شود. مردم بومی مناطق و شهرهای مختلف ایران، هر یک انواع خاص کشک ها را تهیه می کنند که گاهاً از نظر طعم هم بسیار متفاوت هستند. کشک لور، کشک زرد، کشک خشکو و کشک خاکستری، همگی از انواع مختلف آن هستند.

اما محبوب ترین نوع کشک، همان تکه های ریز سفید رنگی است که همه ما با آن آشنایی داریم. خشک طبیعی دامداران مناطق زاگرس، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و شما می توانید آن را از فروشگاه اینترنتی مازولند تهیه کنید.

اطلاعات بیشتر ...